imprezy cykliczne

1. Bal karnawałowy dla dzieci
odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę ferii zimowych. Adresowany nie tylko dla dzieci z Borkowic, równiesz mile widziani są dzieci z sąsiednich miejscowości. Podczas balu można zakupić tradycyjne już dla Borkowic przepyszne pączki.

2. Festyn odpustowy Św. Józefa
organizowany jest co roku w pierwszy weekend Maja. Rozpoczyna się Mszą Świętą w kościele. Po południu mieszkańcy Borkowic spotykają się wspólnie, aby porozmawiać przy kawie i kołoczu śląskim. Główną atrakcją tego popołudnia jest przegląd lokalnych kabaretów, zatytułowany „Mam Talent”. Warto wspomnieć że co roku, coraz większa grupa lokalnych artystów zabawia nas, prowadząc między kabaretami ciekawa „zdrową rywalizację”, dzięki której co roku repertuar jest ciekawszy. Wieczorem mieszkańcy bawią się wspólnie na zabawie tanecznej.

3. Procesja Dziękczynno-błagalna wokół pól
w pierwszą niedzielę po Bożym Ciele tradycyjnie odbywa się co roku, juz od 20 lat. Jest to procesja przebłagalna o urodzaje, podczas której mieszkańcy z śpiewem na ustach, obchodzą granice Borkowic. Zakończona jest ona poczęstunkiem przy kawie i kołaczu lokalnych gospodyń.

4. Spotkanie Dożynkowe.
Jest to otwarta impreza z poczęstunkiem produktem regionalnym, kończy się zabawą taneczną.

5.Obchody Św. Marcina.
Odbywają się głównie w pierwszą Niedzielę po święcie Św. Marcina (11 Listopada). Obchody rozpoczynają się Nabożeństwem ku czci Św. Marcina, gdzie przybliżona jest historia jego życia. Następnie w tradycyjnej procesji z lampionami i śpiewem, mieszkańcy udają się wraz z Św. Marcinem jadącym konno, do Świetlicy wiejskiej gdzie przy ognisku, częstowani są tradycyjnymi Marcinowymi rogalikami.

6.Spotkanie ze Świętym Mikołajem w kościele w Borkowicach.
Co roku w tym specjalnym dniu po Mszy św. roratniej, grzeczne dzieci Borkowic odwiedza prawdziwy Św. Mikołaj, częstując je słodyczami.

7. Spotkanie Adwentowe
organizowane jest z reguły w pierwszą bądź drugą Niedzielę Adwentu. Spotkanie przy kawie i cieście umilają występy dzieci z Przedszkoli i Szkół, a ostatnio nawet kabaret młodzieży DFK Borkowice. Podczas spotkania mieszkańcy mogą w miłej atmosferze spędzić czas, pośpiewać kolędy i adwentowe pieśni.